De Alliantie is een grote en financieel gezonde onderneming. Met ruim 54.000 huurwoningen kunnen we het verschil maken. We hebben veel kennis in huis, we durven buiten de gebaande paden te lopen om te kijken wat wel en wat niet werkt. We willen in de voorhoede flinke stappen zetten. Maar we kunnen en willen onze maatschappelijke ambities niet alleen realiseren. Dat is niet inspirerend, noch effectief: het gaat sneller en beter als we dat doen samen met onze ketenpartners in de bouw, met onze huurders, met onze partners in de gemeenten en met nieuwe, innovatieve partijen. Daarom blijven we zoeken naar partners en (nieuwe) allianties.
Zonder innovatie in de bouw, duurzaamheid, wijkontwikkeling en digitalisering zijn onze maatschappelijke ambities onbetaalbaar. We dagen onszelf en de markt uit om innovatief te zijn en samen met ons oplossingen te vinden. Bijvoorbeeld om op een betaalbare, snelle manier de CO2-uitstoot te verminderen of om de noodzakelijke bouwopgaven te realiseren.
Verbeteren, vernieuwen en innoveren vragen ook om andere manieren van (samen)werken. Zo werken we in ons innovatielab aan innovaties. We nemen daarbij een andere opdrachtgeversrol aan richting partners. We sturen daarbij meer op prestaties en minder op het proces zodat we meer, goedkoper en duurzamer kunnen bouwen en renoveren.